Різновиди автоматичних віконних провітрювачів

Автоматичні віконні провітрювачі представлені на сучасному ринку двома категоріями пристроїв. Перша включає віконні клапани, котрі забезпечують стабілізацію повітряного потоку за рахунок вбудованого маятникового стабілізатора, а друга об’єднує механізми, здатні самостійно регулювати положення заслінки за допомогою інтегрованого гігрометра.

Провітрювачі з маятниковим стабілізатором

Пристрої такого типу мають у своїй конструкції елемент – маятниковий клапан, котрий забезпечує відкривання та закривання заслінки, реагуючи на різницю тисків у приміщенні й надворі. Якщо ви плануєте автоматичний віконний провітрювач купити й установити у своїй оселі або офісі, зауважте: об’єм свіжого повітря, що проникатиме всередину ззовні, буде постійним і не залежатиме від атмосферних факторів (поривів вітру, температурних показників). У деяких моделях паралельно передбачена можливість для користувача здійснювати регулювання припливу повітря вручну або ж повністю припинити його, закривши заслінку.

Провітрювачі з гігрометром

У моделях пристроїв цієї категорії елементом, відповідальним за автоматичну роботу, є гігрометр з поліамідним датчиком. Його особливість полягає в здатності реагувати на відносну вологість повітря в приміщенні. Об’єм повітряного потоку, що надходить знадвору, прямо пропорційний вологості всередині. Так, якщо в кімнаті вологість повітря зависока, пристрій автоматично посилює повітряний потік, а якщо вологість нормалізується – послаблює. Таким чином, забезпечується поступове витіснення відпрацьованого вологого повітря з приміщення сухим вуличним і стабілізація його вологості на рівні від 40 до 60 % (саме цей показник вважається комфортним для людини). Якщо ви вирішите придбати такий автоматичний віконний провітрювач, ціна його виправдає себе в перші ж місяці експлуатації.

Сучасні виробники автоматичних припливних віконних клапанів

Серед компаній, в асортименті котрих є пристрої такого типу, варто виділити бренди Titon (Велика Британія), Ventec (Польща), Ventair (Польща), Aereco (Франція), Rehau (Німеччина). Можна установлювати представлені перерахованими виробниками автоматичні віконні провітрювачі на пластикові вікна, а також дерев’яні, алюмінієві віконні конструкції, глухі та поворотні стулки. Ці та інші компанії виготовляють пристрої, що відрізняються типом монтажу, рівнем звукоізоляції, кольоровими рішеннями.