Як вибрати віконний провітрювач

Припливно-вентиляційний клапан на вікно вважається оптимальним, а тому й найбільш популярним нині рішенням власників житлових і нежитлових будівель, котрі бажають забезпечити комфортний мікроклімат у приміщеннях. Щоб установлений пристрій допоміг користувачу отримати бажаний результат, потрібно знати, як вибрати віконний провітрювач.

На що необхідно звертати увагу під час купівлі

Якщо ви збираєтеся придбати припливно-вентиляційний віконний клапан, ознайомтеся з основними рекомендаціями фахівців щодо його вибору:

  1. Зверніть увагу на проникну здатність (рівень повітрообміну) моделі, що вас зацікавила. Цей показник треба розраховувати, виходячи з кількості осіб, котрі перебувають постійно в приміщенні, де буде вмонтований пристрій. Так, аби забезпечити нормальну життєдіяльність однієї людини, необхідним є надходження до кімнати знадвору не менше ніж 30 м3 свіжого повітря впродовж однієї години. Помножте це число на кількість присутніх у приміщенні – і дізнаєтеся потрібний вам параметр.
  2. Переконайтеся, що віконний провітрювач для вікон ПВХ, який ви обрали, призначений для експлуатації в кліматичних умовах вашого регіону. Справа в тому що деякі моделі, виготовлені на території західноєвропейських країн, не можуть витримувати занадто низькі зимові температури.
  3. Визначтеся, що для вас краще: регулювати інтенсивність повітряного потоку власноруч чи покластися на сам пристрій. У першому разі треба віддати перевагу механічному пристрою, а в другому – автоматичному. Автоматичний віконний провітрювач, ціна на котрий є дещо вищою, ніж на механічний, може бути оснащений маятниковим клапаном-стабілізатором або гігрометром.
  4. Поцікавтеся звукоізоляційним потенціалом обраної моделі. Більшість пристроїв розрахована на експлуатацію в умовах середнього шумового забруднення, забезпечуючи необхідний рівень захисту в діапазоні від 35 до 40 дБ. Якщо ви мешкаєте в мегаполісі з високим шумовим забрудненням, краще купити спеціалізований акустичний віконний провітрювач.
  5. Перед тим як зробити вибір, оцініть рівень чистоти повітря в районі, де знаходиться ваше приміщення. Якщо це промислова зона, обирайте віконний провітрювач для пластикових вікон щонайменше з двома фільтрами. Такий пристрій буде оптимальним і в тому разі, якщо серед людей, постійно присутніх у приміщенні, є алергіки.

За необхідності звертайтеся за допомогою до консультанта магазину. Фахівець відповість на всі актуальні для вас питання й допоможе зробити безпомилковий вибір.